Apartmán vám vďaka svojej atraktívnej geografickej polohe prinesie výnimočné zážitky a zaručený oddych, spojený s pobytom v nádhernom vysokohorskom prostredí, s možnosťou športového či spoločenského vyžitia.
Malebné prostredie Nízkych Tatier, harmónia prírody a horského okolia, jedinečné a komfortné bývanie – ideálne miesto pre vašu dovolenku, relax v štýle aký si ihneď zamilujete. Turistický región Tále – Chopok Juh je jedinou oblasťou v strednej Európe, ktorá má v dosahu do 10 km medzinárodné lyžiarske stredisko európskeho významu, 2 lyžiarske strediská národného významu (Tále, Mýto pod Ďumbierom), profesionálne 27 jamkové golfové ihrisko európskeho významu a 2 letiská v dosahu do 55 km /Sliač/ a 75 km /Poprad/.
Príďte sa osobne presvedčiť a spoznajte krásu Táľov.
Pohorie Nízke Tatry sa tiahne malebnými údoliami Váhu a Hrona východo-západným smerom, v dĺžke takmer 100 km. Jeho najvyššími vrcholmi sú Ďumbier (2043 m.n.m.), Chopok (2024 m.n.m.) a Dereše (2004 m.n.m.). V súčasnosti sú druhým najnavštevovanejším pohorím na Slovensku. Napriek tomu si zachovávajú jedinečnosť a bohatstvo flóry a fauny.
Lokalita rozprestierajúca sa pod južnými svahmi Chopku a Ďumbiera umožňuje plnohodnotné a pestré celoročné využitie na rekreačné účely.
Turistická pestrosť nízkotatranského regiónu umožňuje celoročné využitie lokality na aktívny oddych a regeneráciu. Okrem zimných športov ponúka južná strana Chopku široké spektrum ďalších možností spestrenia voľného času. Dolina je východiskovým bodom nádherných turistických trás vedúcich cez Nízke Tatry a je známa jaskyňou Mŕtvych netopierov, ako aj Bystrianskou jaskyňou.
Prepojená južná a severná strana Chopku vytvára v strednej Európe unikátne lyžiarske stredisko s približne 60 km zjazdoviek. Stredisko JASNÁ Nízke Tatry tvorí spádovú lyžiarsku oblasť pre krajiny Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko. Čoraz viac sa však teší obľube návštevníkov z Ukrajiny, Bieloruska a Ruska. Medzinárodný charakter strediska, 5 mesačná snehová garancia, prepojená severná a južná strana Chopku a dobrá infraštrukturálna dostupnosť predurčujú JASNÚ na ďalší rozmach v blízkej budúcnosti.
GRAY BEAR je prvým majstrovským ihriskom na Slovensku. Má par 71, najkratšia jamka má 126 metrov a najdlhšia 569 metrov.Je situované v rekreačnej oblasti Tále, s dobre vybudovanou infraštruktúrou na ploche cca 60 ha. Scenéria horského údolia je bohatá na prírodné krásy a ihrisko predstavuje výzvu pre všetkých hráčov. Typicky pevné hracie povrchy sú pokryté zmesou trávy, akú je možné nájsť na britských otvorených ihriskách v Škótsku. Golfové ihrisko bude rozšírené na 27 jamiek.
Lyžiarske stredisko je vhodné pre náročných ako aj menej náročných lyžiarov. K dispozícii je 5 lyžiarskych vlekov, udržiavaná snowboardová a sánkarska dráha, bežecká trať s okruhom 6,5 km, snowtubing a zábavná zimná hra Eisstockschiessen
Mýto pod Ďumbierom je vhodné pre náročnejších lyžiarov. Ponúka 3 lyžiarske vleky a sedačkovú lanovku s maximálnou dĺžkou 1460 m a prevýšením 300 m.
Nature wellness center patrí k jedným z najmodrenejších wellness centier na Slovensku. Na ploche 1650 m2 ponúka okrem 6 druhov sáun aj rímsky kúpeľ, Kneippovu cestu, panoramatickú jacquzzi, ľadovú triešť, zážitkové iglu, ochladzovací bazénik s bralom či štrkovú pláž. Pre najmenších návštevníkov je k dispozícii detský bazénik a rozprávkový svet Ferda mravca.
Wellness centrum ponúka návštevníkom bazény, jacuzzi, saunový svet, sanárium a tobogány. Novovybudované wellness je externou súčasťou Wellness hotela Bystrá. Celková kapacita wellness centra je 80 osôb.
Jaskyňa sa rozprestiera v nadmorskej výške 1510 m.n.m. Je sprístupnená s odborným speleologickým sprievodom. Náučný turistický chodník k jaskyni začína na Trangoške. Svojou rozsiahlosťou patrí medzi najvýznamnejšie slovenské jaskyne. Jaskyňa má dĺžku 16,2 km a hĺbku 300 m. Pozostáva zo 14 úrovní, pričom hlavnú predstavuje úroveň 4, v nadmorskej výške 1750 m.n.m. Návštevníci majú možnosť výberu z 3 jaskynných chodníkov, najdlhší z nich umožňuje až 12 hodinovú túru.
Bystrianska jaskyňa je najvýznamnejšou jaskyňou Horehronskej doliny. Známa je pozoruhodnými skalnými tvarmi a vývojom podzemných priestorov, výskytom sintrovej výplne, ako aj priaznivými klimatickými podmienkami na speleoterapeutickú liečbu. Jaskyňa je sprístupnená od roku 1968 a má dĺžku 490 m. Jaskyňa má priepasťový charakter, z výzdoby dominujú záclony visiace na sintrových kôrach. Od roku 1971 je podzemie Bystrianskej jaskyne využívané na speleoterapiu.
Región a blízke okolie ponúka okrem vyššie uvedeného veľmi dobré podmienky na ďalšie aktivity ako napríklad: